Zápasy dorastencov v sezóne 2017 - 2018 ( IV.liga SD-A )

Odohrané 21.10.2017 (sobota) Kolo : 9
OFK Tatran BystréOcFK Hencovce1:8(1:2)
Strelci gólov : Jakub Matúš 3, Maľar Daniel 3, Jarka Peter 1, Vidlička Emil 1,
Kočiš Róbert, Maľar Daniel,
Najlepší duel zo streleckého pohľadu na súperovej pôde odohrali naši dorastenci v poslednom jesennom kole v Bystrom. Domáci dorastenci boli doma pre našich chlapcov vždy tvrdým orieškom. Jeseň však patrila iba dvom mužstvám, a to lídrovi z Nižného Hrušova a Hencovčanom. Dvojica si už na jeseň vytvorila výrazný náskok pred zostávajúcimi tímami a bolo by veľkým prekvapením, keby sa v súboji o majstra okresu objavilo iné mužstvo.
Posledný duel mal takmer rovnaký výsledok ako stretnutie žiakov, ale opačný priebeh. 1.polčas bol vyrovnaný a skončil sa iba jednogólovým vedením našich dorastencov, keď sa presadil Daniel Maľar a Peter Jarka. 2.polčas už patril jednoznačne našim chlapcom, v ktorom si svoj ďalší hetrik pripísal najlepší strelec súťaže Daniel Maľar. Dorast má jeseň za sebou a podobne ako žiakov ich čaká takmer polročná zimná prestávka
Odohrané 14.10.2017 (sobota) Kolo : 8
OcFK HencovceFK Tatran Zámutov24:0(11:0)
Strelci gólov : Maľar Daniel 8, Jarka Peter 3, Hanusin Pavol 2, Jakub Matúš 2, Šimko Ján 2, Trebuňák Jakub 2, Vidlička Emil 2, Kundrát Viktor 1, Rusinko Jozef 1, Šimko Michal 1,
Rusinko Jozef,
14 až 15-roční chlapci zo Zámutova nemali žiadnu šancu na solídny výsledok z Hencoviec. V poslednom domácom vystúpení dorastenci zaknihovali druhé najvyššie víťazstvo. O tretinu gólov sa postaral Daniel Maľar. Svoj gólový úspech zaznamenal takmer každý domáci hráč, ktorý nastúpil.
Odohrané 07.10.2017 (sobota) Kolo : 7
FK SoľOcFK Hencovce4:5(2:3)
Strelci gólov : Jarka Peter 2, Jakub Matúš 1, Maľar Daniel 1, Vidlička Emil 1,
Kovaľ Martin,
Zápasy dorastencov Hencoviec a Soli patria vždy k tým najlepším v lige. A inak tomu nebolo ani v dnešnom stretnutí v Soli. Naši chlapci vstúpili do duelu aktívne s cieľom čo najskôr pokoriť obranu domácich. Zámer nám vyšiel už v 3.minúte, keď sa presadil kanonier Peter Jarka. Prvý kontakt s loptou v 7.minúte však nezvládol Jakub Kokoruďa. Domáci útočník mu vypichol loptu a už nemal problém skórovať do prázdnej brány. Vyrovnávajúci gól schladil naše snaženie a povzbudil domácich. Hra sa vyrovnala a odohrávala sa najmä medzi šestnástkami. V 25.minúte náhodne nakopnutá lopta prekvapila našeho brankára, ktorý si strelil vlastný gól. Po góle nastúpil do brány Pavol Hanusin, ktorý sa ocitol ihneď v rovnakej situácií, ale zvládol ju a od tohto okamihu sa na naše kopačky opäť vrátila istota a kombinačná prevaha. V 32.minúte vyrovnal Peter Jarka na 2:2. V 35.minúte sa dostával do vyloženej šance Daniel Maľar, ktorého domáci obranca zastavil iba za cenu faulu a červenej karty. Nariadený pokutový kop však náš kapitán nevyužil a dal vyniknúť domácemu brankárovi. O dve minúty však Daniel svoje zaváhanie napravil a získal pre nás vedenie. V 2.polčase sme chceli náš náskok ešte poistiť, čo sa aj podarilo v 50.minúte Emilovi Vidličkovi. V 55.minúte ešte dokázali domáci zdramatizovať stretnutie, keď znížili na jednogólový rozdiel i napriek viacerým našim tutovkám. 62.minúta priniesla najkrajší gól zápasu , keď pekne k žrdi trafil Matúš Jakub. Domáci však zbrane nezložili a dokázali opäť korigovať stav duelu v 81.minúte. Posledných 10 minút bolo pre náš dorast veľmi psychicky náročných, dokázali však udržať minimálny náskok a privážajú si veľmi dôležité 3 body.
Odohrané 30.09.2017 (sobota) Kolo : 6
OcFK HencovceFK Vechec8:0(5:0)
Strelci gólov : Jarka Peter 4, Kundrát Viktor 2, Maľar Daniel 2,
Maľar Daniel,
24 minút, 4 góly a bolo po zápase. I keď hostia pricestovali do Hencoviec po body, odišli s výraznou porážkou. Naši dorastenci sa od prvých minút pustili do súpera, ktorý nevedel kam skôr "skočiť". Štyri vynikajúce akcie zakončené nezastaviteľným Petrom Jarkom a fanúšikovia hostí už hovorili o debakli. Úvodným 30 minút bolo v podaní dorastencov najlepších v tejto sezóne. Chlapci presne kombinovali, hľadali si voľné pozície stálym pohybom, čím privádzali hostí do neriešiteľných situácií. Obrana si prakticky nezahrala a brankár sa dotkol lopty iba pri kombinácií s ňou. Hostia sa nedostali ani k jednej strele smerom na našu bránu a odchádzali určite veľmi sklamaní. V nasledujúcu sobotu nás privíta odveký rival
59 fotografií
Odohrané 23.09.2017 (sobota) Kolo : 5
ŠK SačurovOcFK Hencovce1:5(1:3)
Strelci gólov : Jarka Peter 4, Gešper Šimon 1,
V nepríjemnom sychravom počasí nastúpili naši dorastenci v Sačurove. Domáci ešte v tejto sezóne nezvíťazili a ani po tomto zápase si do príslušnej kolónky body nepridali. Naši chlapci od úvodu zatlačili domácich pred vlastnú bránku. Tí sa húževnato bránili a i so šťastím úvodnú štvrťhodinu ubránili bez inkasovaného gólu. V 17.minúte Emil Vidlička vysunul Petra Jarku, ktorý využil svoju rýchlosť k získaniu nášho vedenia. O 7 minút bolo už 2:0, keď pravý horný roh súperovej brány vymietol opäť Peter Jarka. V 27.minúte vyrobil hrubú chybu v bránke Pavol Hanusin a domáci znížili. Vsietený gól domácich povzbudil , a keby domáci využili 2 vyložené šance stretnutie sa mohlo vyvíjať inak. Našťastie však v 40.minúte unikol po ľavej strane dnes vynikajúci Peter Jarka, ktorého prízemný center zakončil Šimon Gešper. Po zmene strán kvalita hry mierne upadla. Domáci nedokázali streliť kontaktný gól a naši chlapci i keď pekne kombinovali, do vyložených šancí sa nedostávali. V 52.minúte kopal Daniel Maľar priamy kop, ale jeho "padajúci list" skončil iba na brvne. V 77. a 82.minúte všetkým ukázal ako sa strieľajú góly Peter Jarka, ktorý dvakrát nekompromisne zakončil naše šance. Hencovčania podali vzhľadom na počasie veľmi dobrý výkon, nedovolili domácim ani na okamih pomyslieť na zisk bodov a divákom ukázali viacero pekných kombinačných akcií.
Odohrané 16.09.2017 (sobota) Kolo : 4
OcFK HencovceOFK Dlhé Klčovo27:1(15:0)
Strelci gólov : Maľar Daniel 7, Jarka Peter 5, Jakub Matúš 3, Kočiš Róbert 3, Kovaľ Martin 3, Vidlička Emil 3, Kákoni Kristián 1, Mihalčin Patrik 1, Šimko Ján 1,
Hodnotiť výkon dorastencov z Dlhého Klčova nie je potrebné. O 27 gólov v bránke hostí sa popri sedemgólovom Danielovi Maľarovi postaralo ďalších 7 strelcov. 5 gólov Petra Jarku a hetriky Martina Kovaľa, Matúša Jakuba a Emila Vidličku. Skazu súpera zavŕšili Ján Šimko, Kristián Kákoni a Patrik Mihalčin. Historické víťazstvo našich chlapcov posunulo o jedno miesto v tabuľke IV.ligy so stratou 3 bodov na lídra z Nižného Hrušova
Odohrané 05.09.2017 (utorok) Kolo : 3
Futbalový klub Nižný HrušovOcFK Hencovce3:1(1:0)
Strelci gólov : Jarka Peter 1,
V predohrávke 3.kola cestovali dorastenci na horúcu pôdu do Nižného Hrušova. Súper, s ktorým sme neprehrali od 17.8.2013, nám však na vlastnom ihrisku nikdy body nedal ľahko. A inak tomu nebolo ani v poslednom súboji. Prvých 20 minút bolo vyrovnaných, pričom sa mužstvá do vyloženej šance nedostali. Aj napriek tomu domáci získali vedenie po štandardnej situácií v 5.minúte. Po chybe obrany mohli ešte domáci v 11.minúte zvýšiť svoje vedenie, ale skvelo zasiahol Pavol Hanusin. Od 20.minúty naši chlapci získavali viditeľnú prevahu, zatlačili súpera pred jeho bránu, ale nedokázali vsietiť vyrovnávajúci gól. Domáci hrozili iba sporadicky z protiútokov, ktoré však vážne ohrozenie pre nášho gólmana nepredstavovali. Do 2.polčasu sme nastúpili bez zmeny v zostave. Nezmenil sa ani obraz hry. Hneď od úvodu sme si vypracovali 5-6 vyložených šancí, ale domácu sieť sme nenapli. Až 65.minúta nám priniesla zaslúženú odmenu, kedy sa konečne presadila dvojica Daniel Maľar, Peter Jarka. Druhý menovaný skóroval už štvrtýkrát vo svojom 3.vystúpení. Dnes nám však nebolo súdené zvíťaziť. Množstvo nepremenených šancí sa nám vypomstilo v 81.minúte, kedy opäť zo štandardnej situácie zo svojej prvej návštevy pred našou bránou v 2.polčase, domáci skórovali a opätovne sa dostali do vedenia. Chlapci sa po inkasovanom góle vrhli do útoku. Tréner vystriedal defenzívnych hráčov za ofenzívnych v snahe rýchlo vyrovnať. Domáci však svoje vedenie ubránili a v poslednej minúte po tretíkrát zo štandardnej situácie skórovali. Chlapci dnes odohrali smolný zápas, boli oveľa lepším mužstvom, čo úprimne uznali aj domáci hráči. O víťazstve však rozhodujú strelené góly a v tomto stretnutí sme ich dali menej ako náš súper.
Odohrané 02.09.2017 (sobota) Kolo : 2
OcFK HencovceFK Sedliská9:0(5:0)
Strelci gólov : Jarka Peter 3, Maľar Daniel 3, Jakub Matúš 1, Kovaľ Martin 1, Valčo Stanislav 1,
Dorastenci predviedli v súboji so Sedliskami parádny výkon. Hostia jedinýkrát vystrelili na Pavla Hanusina v našej bránke až v 81.minúte aj to po strele, ktorá mu neurobila žiadne problémy. Počas celého stretnutia sa hralo iba na jednu bránu. Chlapci si výborne zatrénovali a zastrieľali. Prvé hetriky si zapísali Daniel Maľar a Peter Jarka.
62 fotografií
Odohrané 25.08.2017 (piatok) Kolo : 1
OFK Sečovská PoliankaOcFK Hencovce1:2(1:2)
Strelci gólov : Kočiš Róbert 1, Valčo Stanislav 1,
Kákoni Kristián, Šimko Michal, Valčo Stanislav,
V 1.kole nového ročníka IV.ligy cestovali dorastenci na trávu svojho najväčšieho konkurenta z minulej sezóny. A opäť to nebolo ľahké stretnutie. Skóre otvorili domáci už v 7.minúte. Naši mladíci sa pomalšie rozbiehali, ale postupne získali prevahu a na úvod sezóny predviedli veľmi kvalitný výkon. V 21.minúte domáci gólman vyrazil pred seba loptu po priamom kope a pohotový Róbert Kočiš ju hoci na tretí pokus pretlačil za jeho chrbát. V hre dorastu sa začína opäť výrazne ukazovať výrazná pečať úspešného trénera Tomáša Dzurinu. V 21.minúte uvoľnil Daniel Maľar na hranici pokutového územia Stanislava Valča, ktorý nádhernou strelou pod brvno otočil skóre v náš prospech. Obe mužstvá predvádzali na úvod sezóny pekné futbalové predstavenie a ukázali, že i v tomto ročníku budú patriť k najlepším. I keď 2.polčas už gól nepriniesol vyše 50 divákov videlo bojovné stretnutie s viacerými peknými futbalovými akciami. Domáci sa snažili minimálne vyrovnať, ale ako v našej bráne Pavol Hanusin, tak aj v domácej stáli asi najlepší hráči svojich mužstiev, ktorí boli svojimi zákrokmi ozdobou dnešného duelu. Chlapci po víťazstve úspešne vstúpili do súťaže a začali cestu za ziskom hetriku v boji o majstrovský titul.