Zápasy dorastencov v sezóne 2018 - 2019 ( IV.liga SD-A )

Odohrané 11.05.2019 (sobota) Kolo : 10
OcFK HencovceOFK Tatran Bystré2:3(2:2)
Strelci gólov : Jakub Matúš 1, Vidlička Emil 1,
Šimko Ján, Vidlička Emil,
Výsledok stretnutia dorastencov s Bystrym sa lámal až v 2.polčase. Do prestávky bol stav 2:2, keď na úvodný gól Matúša Jakuba už v 6.minúte odpovedali hostia v 10.minúte a 13.minúte z pokutového kopu. Pred koncom polčasu sa našim dorastencom podarilo vyrovnať gólom do šatne v podaní Emila Vidličku. V 2.polčase chceli oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nervozita stúpala, čo vyvrcholilo v 73.minúte, keď hosťujúci hráč podrazil Emila Vidličku. Faul vyprovokoval oboch hráčov k vzájomnému napadnutiu a pästnému súboju, ktorý nekompromisne ukončil hlavný rozhodca vylúčením oboch aktérov. V 80.minúte hostia strelili svoj 3.gól a odnášajú si z Hencoviec cenné 3 body.
Odohrané 08.05.2019 (streda) Kolo : 11
OFK Sečovská PoliankaOcFK Hencovce4:5(1:3)
Strelci gólov : Jakub Matúš 2, Čandik Peter 1, Hrabčák Marko 1, Šimko Michal 1,
Gešper Šimon, Hrabčák Marko, Jakub Matúš,
V predohrávanom stretnutí 11.kola si dorastenci zmerali sily s domácimi rovesníkmi zo Sečovskej Polianky. I keď sú domáci v tabuľke ešte o stupienok nižšie ako naši chlapci, svoju kožu dnes lacno nepredali. Po 1.polčase a úspešných zásahoch Michala Šimka, Matúša Jakuba a Petra Čandíka hostia vyhrávali 3:1 a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Naviac, keď v 77.minúte skóroval Marko Hrabčák a viedli sme už 5:2. Domáci zápas nezabalili ani za tak nepriaznivého stavu a v priebehu 2 minút v 79. a 81.minúte opäť znížili iba na rozdiel gólu. Záverečná nervózna 10-minútovka už loptu ani v jednej bránke nepriniesla, a tak si naši dorastenci prinášajú cenné ešte len 4.víťazstvo. Na jar sme však najúspešnejším tímom s nulou na konte prehratých zápasov.
Odohrané 04.05.2019 (sobota) Kolo : 9
ŠK SačurovOcFK Hencovce3:10(2:7)
Strelci gólov : Gešper Šimon 2, Hrabčák Marko 2, Jakub Matúš 2, Vidlička Emil 2, Michalčo Samuel 1, Mihalčin Patrik 1,
Asi iba skalný fanúšik veril tomu, že dorastenci v Sačurove zabodujú. Tí nakoniec dokázali domácich dokonale prekvapiť a zvíťaziť rozdielom triedy. Už v 18.minúte sme viedli 3:0 po gólových zakončeniach Emila Vidličku, Matúša Jakuba a Šimona Gešpera. Keď po polhodine bol stav 0:7, nikto už neveril v pozitívny obrat pre domácich. Po dvoch góloch v závere 1.polčasu bolo prestávkové skóre 2:7. 2.polčas už nebol taký strelecky úspešný. Dorastenci pokračujú vo výborných jarných výkonoch a po bode zo stretnutia z Nižným Hrušovom naplno bodovali v Sačurove. Ich strata v tabuľke na 5.miesto je iba 4 body a najbližší stredajší zápas v Sečovskej Polianke ich môže vyšším priečkam opäť viac priblížiť.
Odohrané 27.04.2019 (sobota) Kolo : 8
OcFK HencovceFutbalový klub Nižný Hrušov3:3(3:0)
Strelci gólov : Čandik Peter 1, Jakub Matúš 1, Vidlička Emil 1,
Hrabčák Marko, Jakub Matúš, Šimko Michal, Vidlička Emil,
Dorastenci vzhľadom na jesenné výkony milo prekvapili, keď dokázali odohrať vyrovnaný zápas s obhajcom titulu. Skvelo im vyšiel najmä úvod, keď už v 15.minúte viedli 2:0 po úspešných zásahoch Matúša Jakuba a Petra Čandíka. Výborný 1.polčas zavŕšil strelecky v 43.minúte Emil Vidlička. Vysoké vedenie sme ale v 2.polčase neudržali, keď o deľbe bodov rozhodla posledná pätnásťminútovka stretnutia a 3 presné zakončenia hostí.