Zápasy žiakov v sezóne 2018 - 2019 ( III.liga SŽ-A )

onclick = "location.reload()"

Odohrané 27.10.2018 (sobota) Kolo : 1
Futbalový klub Nižný HrušovOcFK Hencovce4:4(1:1)
Strelci gólov : Chmeľ Daniel 2, Ferko Radoslav 1, Šantaj Filip Gorazd 1,
Preloženým zápasom 1.kola ukončili žiaci jesennú časť ročníka 2018/2019. V stretnutí s predposledným tímom ligy remizovali 4:4 i napriek tomu, že 28 minút pred koncom zápasu viedli presvedčivo 4:1. Chlapci prezimujú na 5.mieste so ziskom 7 bodov za 2 víťazstvá a 1 remízu. Do jari musia zlepšiť najmä obrannú hru, lebo na jeseň inkasovali v 7 stretnutiach toľko gólov ako za celú minulú sezónu v 18 zápasoch.
Odohrané 20.10.2018 (sobota) Kolo : 7
FK SoľOcFK Hencovce7:0(3:0)
Strelci gólov :
Gonda Samuel, Šantaj Filip Gorazd,
Odohrané 13.10.2018 (sobota) Kolo : 6
OcFK HencovceFK Tatran Zámutov9:2(4:1)
Strelci gólov : Chmeľ Daniel 3, Šantaj Filip Gorazd 2, Šimko Jozef 2, Ďurišin Stanislav 1, Kundrát Adam 1,
Odohrané 06.10.2018 (sobota) Kolo : 5
FK SedliskáOcFK Hencovce0:5(0:3)
Strelci gólov : Ďurišin Stanislav 2, Chmeľ Daniel 1, Dadej Erik 1, Kundrát Adam 1,
Naši najmladší futbalisti konečne zabrali naplno a prvýkrát v tejto sezóne zvíťazili. O svojom víťazstve v Sedliskách, ktoré ich odlepilo od dna tabuľky, rozhodli už v 1.polčase. Potvrdiť stúpajúcu formu môžu už o týždeň, keď na svojom trávniku privítajú opäť celok z dolnej polovice výsledkovej listiny.
Odohrané 29.09.2018 (sobota) Kolo : 4
OcFK HencovceOFK Sečovská Polianka4:9(4:5)
Strelci gólov : Chmeľ Daniel 1, Ďurišin Stanislav 1, Šantaj Filip Gorazd 1,
Dadej Erik,
Ani do tretice sa nepodarilo našim žiakom bodovať. Ich súperom bol zatiaľ nezdolaný celok zo Sečovskej Polianky. Skóre 29:2 po 3.stretnutiach vzbudzovalo rešpekt. Hostia sa po štvrťhodine zápasu dostali do dvojgólového vedenia. V 18.minúte žiaci korigovali stav po 1.góle Daniela Chmeľa v našom drese. Hostia však po dvoch úspešných akciách odskočili na 3 góly. Strelecky odpovedali aj na presné zakončenie Stanislava Ďurišina v 23.minúte. Záver 1.polčasu patril chlapcom z Hencoviec, keď po vlastnom góle hostí znižovali vedenie hostí na rozdiel iba jedného gólu z pokutového kopu. Ten premenil ďalší nováčik v našom tíme Filip Gorazd Šantaj. Nádejný výsledok ale chlapci neudržali a po 4 inkasovaných góloch v 2.polčase si zapísali 2.domácu prehru. Po 3.zápasoch sme na konci tabuľky bez zisku jediného bodu.
Odohrané 22.09.2018 (sobota) Kolo : 3
OFK Tatran BystréOcFK Hencovce15:0(7:0)
Výprask ! Naši najmladši futbalisti inkasovali v Bystrom viac gólov ako za celú minulú sezónu na všetkých ihriskách súperov, aj keď posledných 20 minút hrali v početnej výhode po vylúčeni domáceho hráča. Chlapcom v tíme chýba väčšie zastúpenie generácie starších hráčov 14 a 15-ročných, preto bude táto sezóna na úspešné a víťazné stretnutia asi skúpa. Väčšina chlapcov s futbalom začína, veď vekový priemer mužstva na stretnutí v Bystrom bol 11,75 roka a na trávniku svoje umenie ukázala až štvorica iba 10-ročných chlapcov.
Odohrané 15.09.2018 (sobota) Kolo : 2
OcFK HencovceŠK Sačurov1:2(0:2)
Strelci gólov : Ďurišin Stanislav 1,
Novický Marek,
Úvodné vystúpenie našim najmladším futbalistom nevyšlo. Od prvých minút stretnutia ťahali v súboji s rovesníkmi zo Sačurova za kratší koniec. S problémami odvracali útoky súpera, ktorý sa ujal vedenia po štvrťhodine hry z nariadeného pokutového kopu za faul na prenikajúceho hráča. Svoju územnú i streleckú prevahu však hostia nevedeli využiť vďaka výbornému výkonu Radoslava Ferka v našej bráne. Ani on však nedokázal zabrániť 2.gólu hostí po presne umiestnenej strele v 34.minúte. Záver 1.polčasu patril našim chlapcom, ktorí sa začali postupne osmeľovať a dokázali si vytvoriť tlak. S príchodom Erika Dadeja sa hra najmä stredovej formácie v 2.polčase zlepšila. Hra sa vyrovnala a naša snaha o zdramatizovanie zápasu sa stupňovala. V 42.minúte sme konečne strelili 1.gól z kopačky Stanislava Ďurišina. Po strelenom góle chlapci vrhli všetko do útoku. Ich prihrávky smerovali najmä na strelca gólu, ktorý sa neustále snažil prekonať obranu hostí. Tí využívali našu otvorenú obranu na rýchle brejky, ale v bráne stál Radoslav Ferko, ktorý zneškodnil minimálne 6-7 vyložených šancí súpera. Vyrovnať sa nám však i napriek veľkej snahe už nepodarilo.