Zápasy mužov v sezóne 2018 - 2019 ( V.liga VD )

Odohrané 18.05.2019 (sobota) Kolo : 22
TJ Družstevník BorovOcFK Hencovce0:0(0:0)
Strelci gólov :
Hrabčák Marko,
Súčasná situácia s hráčskym kádrom nie je v Hencovciach radostná. Absencia a zranenia viacerých členov základnej zostavy ovplyvňujú súčasné výkony mužstva v jednotlivých stretnutiach. I do Borova cestovalo mužstvo A tímu v oklieštenej zostave s troma dorastencami bez možnosti striedania. Našťastie sa vrátil do zostavy po zranení Ondrej Venceľ, ktorý sa postavil do stredu obrany. Od úvodu stretnutia dominovali domáci na všetkých postoch, pričom sa našim chlapcom iba sporadicky podarilo dostať na súperovú polovicu. Domáci pohrozili už v 5.minúte, keď sa po kombinácií v strede ihriska dostali k úniku po svojej ľavej strane. Center našiel útočníka 2 metre pred prázdnou bránou. I toto sa dá ale zahodiť. V 8.minúte sa situácia prakticky zopakovala, ale tentokrát nás zachránilo brvno. Naši chlapci nedokázali pokrývať rýchly pohyb domácich, ktorí sa peknými kombinačnými akciami dostávali do veľkých príležitostí. V 22.minúte sme sa dostali do príležitosti aj my, keď lopta po priamom kope z kopačky Stanislava Sotáka takmer prenikli medzi nohami domáceho gólmana. Borovčania neustále tlačili našu obranu, ich snaha však končila nepresnosťami. Aj v 35.minúte zaútočili po pravej strane, ale strela minula okrem Michala Suchého aj jeho pravú žrď. V 43.minúte tesne za polovicou ihriska fauloval Michal Šimko. Domáci zahrávali nepriamy kop. Lopta našla nohu nabiehajúceho útočníka, ktorý s prispením Michala Suchého opäť zaváhal. V 2.polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci útočili a naši chlapci sa s úspechom a šťastím bránili. Niekoľkokrát nás zachránil náš brankár, najlepší hráč hostí na ihrisku. V 70.minúte vytlačil nad bránu hlavičku domácich po presnom centri. V 74.minúte sme pohrozili aj my. Antom Demčák získal na našej polovici loptu, ktorá smerovala na opačnú stranu na kopačku Michala Šimka, ktorý vynikajúco uvoľnil Stanislava Sotáka. Gólu zabránil domáci gólman, keď sa nebojácne vrhol pod nohy nášho útočníka. Posledná 15-minútovka patrila domácim a ich snahe po strelení víťazného gólu. Jedna šanca striedala druhú, ale naša obrana i s veľkou dávkou šťastia odolávala. Domáci trafili brvno, následne žrď, ale dnes im víťazstvo nebolo súdené.
Videozostrih zo zápasu
Odohrané 12.05.2019 (nedeľa) Kolo : 21
OcFK HencovceFK Javorina Rudlov1:1(1:0)
Strelci gólov : Mikita Matúš 1,
Ihnát Patrik,
Odohrané 05.05.2019 (nedeľa) Kolo : 20
OFK Sečovská PoliankaOcFK Hencovce1:1(0:0)
Strelci gólov : Jakub Matúš 1,
Pod výkon oboch mužstiev sa podpísalo sychravé veterné počasie. Náročný terén nedovoľoval hráčom kombinovať a šmykľavý povrch im sťažoval pohyb. V 10.minúte hostia prvýkrát ohrozili našu bránu, keď po faule Jozefa Gazdíka na hranici pokutového územia zahrávali priamy kop. Stanislav Soták však centrovanú loptu vyboxoval. Odrazená lopta sa ihneď vrátila do pokutového územia, kde náš útočník opäť fauloval. Znova sa ozvala rozhodcovská píšťalka, a tak domáci zahrávali pokutový kop. Náhradný brankár za zraneného Michala Suchého však potvrdil, že vo futbalovej bráne nestojí prvýkrát. I keď na dvakrát, ale predsa zneškodnil nariadenú penaltu domácich. V 20.minúte sa útočník hostí dostával do samostatného brejku po pravej strane. Pri obetavom obrannom zákroku sa nešťastne zranil Miroslav Nemčík, ktoré nahradil Tomáš Dzurina. 27.minúta priniesla našu prvú šancu a neúspešnú strelu Matúša Jakuba. V 36.minúte faulovala domáca obrana na polovici ihriska Matúša Hanusina. K lopte sa postavil Matúš Mikita, ktorého ďalekonosná strela vystrašila domácich. Gólman rýchlo rozohral a naša obrana iba s veľkou námahou odvrátila úvodný gól zápasu. Hneď 1.akcia 2.polčasu nám priniesla šancu, keď center Antona Demčáka netrafil presne Matúš Jakub. 58.minúta priniesla dovtedy najväčšiu príležitosť stretnutia, ale Stanislav Soták opäť dokázal samostatný nájazd domácich zlikvidovať. V 58.minúte sa na hranici pokutového územia uvoľnil Matúš Jakub, ale po zákroku domácej obrany píšťalka rozhodcu zostala nepochopiteľne ticho. O 2 minúty sa mohli radovať domáci, ale center z ľavej strany nedokázal útočník presne usmerniť. V nasledujúcej pätnásťminútovke sme získali v poli prevahu a zatlačili sme domácich na ich polovicu. Gólu sme sa však nedočkali. 73.minúta opäť patrila Stanislavovi Sotákovi a jeho skoku po strele spoza pokutového územia. O zápase sa rozhodlo v posledných 10-ich minútach. Najprv sme v 80.minúte stratili v strede ihriska loptu a hostia ju po rýchlom protiútoku na dvakrát pretlačili do našej siete. 85.minúta, rýchle nohy Antona Demčáka, ale strela minula nielen brankára domácich, ale aj bránu. 3 minúty pred koncom, keď už domáci iba bránili jednogólový náskok sa na hranici šestnástky nádherne uvoľnil najmladší hráč na ihrisku, ktorý rutinérsky obhodil bezmocného brankára.
12 fotografií a videozostrih zo zápasu
Odohrané 28.04.2019 (nedeľa) Kolo : 19
OcFK HencovceTJ Družstevník Vyšný Žipov6:0(3:0)
Strelci gólov : Soták Stanislav 2, Ihnát Patrik 1, Jenčko Vladimír 1, Mikita Matúš 1, Venceľ Ondrej 1,
Kulman Dávid, Šimko Michal,
Oboch účastníkov zápasu privítalo nevľúdne, sychravé počasie, ktoré akoby týmto spôsobom chcelo ukázať na momentálnu situáciu nášho mužstva. Séria piatich prehier a skóre 1:8 bola po skvelom jesennom výkone veľkým sklamaním. Chlapci si už ďalšie zaváhanie nechceli pripustiť, a tak nastúpili s veľkým odhodlaním a snahou ukončiť smutnú bilanciu. V 7.minúte zahrával Patrik Ihnát priamy kop do "malého vápna". K odrazenej lopte sa dostal Matúš Mikita, ktorého volej skončil tesne nad bránou. O 3 minúty neskôr sa rovnako nepresne zastreľovali i hostia. Postupne preberali hernú aktivitu naši chlapci, ktorí si začali vytvárať viaceré gólové príležitosti. V 15.minúte hostia iba odkopli loptu na našu polovicu. Tú si rýchlo vymenili medzi sebou niekoľkí hráči až skončila na pravej nohe Ondreja Venceľa, po čom nasledoval presný center na Stanislava Sotáka. Jeho pekná strela, ale mierila presne do rúk brankára hostí. 17.minúta priniesla druhú nádejnú šancu súpera po nepresnom odkope nášho brankára, ktorý však svoje mierne zaváhanie odčinil. Ďalšiu našu šancu priniesla 18.minúta, keď po rýchlej rozohrávke a spolupráci Patrik Ihnát, Anton Demčák druhý menovaný iba o pár centimetrov minul ľavú žrď bránky hostí. Naše vyše 300-minútové gólové suchoty ukončila 24.minúta, keď hostia stratilo po vlastnom vhadzovaní loptu, ku ktorej sa dostal Matúš Hanusin. Jeho presná prieniková prihrávka na Stanislava Sotáka nemohla skončiť inak ako gólovou radosťou. Začala sa strelecká 5-minútovka, ktorá rozhodla o celkovom víťazovi. O 3 minúty neskôr otrasení hostia opäť zazmätkovali na vlastnej polovici. Matúš Hanusin tentokrát našiel dlhým centrom Ondreja Venceľa, ktorý si hlavou ešte vylepšil streleckú pozíciu a zvýšil na 2:0. Chlapci dnes vynikali výborným pohybom po celom ihrisku a najmä napádali súpera už pri rozohrávke, z čoho vyplývali straty lopty v zárodku ich akcií. Po ďalšom zisku takejto lopty a rýchlom prechode do útoku sme sa tretíkrát radovali po góle Stanislava Sotáka, ktorý využil presný center na hranicu pokutového kopu od Antona Demčáka. Po polhodine stretnutia existovalo na ihrisku už iba jedno mužstvo. V 36.minúte zahrával priamy kop po faule na Dávida Kulmana Patrik Ihnát iba do rúk gólmana. V závere 1.polčasu predviedla trojica Ondrej Venceľ, Vladimír Jenčko a Matúš Hanusin peknú kombinačnú akciu, ktorá však nepriniesla našu 4.radosť. Hneď v 2.minúte 2.polčasu sa zranil Michal Suchý, ktorý nebojácne zneškodnil prienik útočníka hostí. Pre tržnú ranu na nohe musel zo zápasu odstúpiť. Na jeho miesto v bráne nastúpil z útoku dvojgólový Stanislav Soták, ktorý už v 52.minúte čelil presnej strele pod brvno. V zápätí opustil hraciu plochu Ondrej Venceľ, ktorý kríval po jednom zo súbojov už od konca 1.polčasu. Do stretnutia nastúpili Lukáš Tomáš a Jozef Gazdík. 57.minúta priniesla zmenu skóre v náš prospech, keď sa ľavou nohou predviedol Patrik Ihnát. 63.minúta patrila Vladimírovi Jenčkovi. Najprv v pozícií faulovaného a následne v pozícií exekútora úspešného pokutového kopu. V nasledujúcich minútach naše mužstvo plne ovládlo hru a miestami predvádzalo exhibičné akcie. Do šance sa postupne dostal Anton Demčák a niekoľkokrát Jozef Gazdík. V záverečných sekundách nastaveného času zahrali hostia nedovolene rukou a nádherný priamy kop z kopačky Matúša Mikitu bol peknou bodkou za daždivou, ale konečne úspešnou futbalovou nedeľou.
Odohrané 21.04.2019 (nedeľa) Kolo : 18
FK Kamenica nad CirochouOcFK Hencovce1:0(1:0)
Demčák Anton, Hanusin Matúš,
Chlapci pokračovali v nepresvedčivom výkone aj v 1.polčase stretnutia v Kamenici n.C. Úvodných 15 minút sa odohrávalo zväčša na našej polovici ihriska. Už vo 4.minúte domáci pohrozili po prieniku po pravej strane. Michal Suchý však slabšie zakončenie zblízka zmaril. O 3 minúty sa situácia zopakovala, keď domáci útočník opäť stroskotal zoči-voči nášmu brankárovi. V rozmedzí 12. až 14.minúty sme čelili sérií priamych a rohových kopov, v ktorých však Kameničania nenašli recept na zhustenú obranu hostí. V 15.minúte sme sa odvážili aj na súperovú polovicu, keď sa po úspešnom napádaní rozohrávky domácich dostal k zakončeniu Stanislav Soták. Jeho strelu ale zablokovala domáca obrana a následná prieniková prihrávka našla Matúša Hanusina v postavení mimo hry. V 18.minúte sme po zbytočnej chybe obrany prišli na hranici vlastnej šestnástky o loptu, ktorej sa zmocnil domáci útočník. Po jeho prihrávke obstrelil jeho spoluhráč technickou strelou nášho bezmocného gólmana. Ako sa ukázalo, gól ovplyvnil ďalší priebeh stretnutia nielen konečným gólovým výsledkom. Domáci hráči dosiahli, čo potrebovali. Na ich kopačky sa vrátil pokoj, ešte viac prevzali iniciatívu a našim chlapcom takmer nič do polčasovej prestávky nedovolili. V 28.minúte sa opäť predviedol Michal Suchý, ktorý bezpečne zneškodnil strelu domácich. V 30.minúte sme po faule na Matúša Hanusina zahrávali priamy kop, ktorý gólman vyrazil. Domáci prešli do rýchleho protiútoku, ktorý ukončili tvrdou strelou do rúk hosťujúceho brankára. Posledných 5 minút 1.polčasu patrilo domácim, ktorí však našťastie nepremenili dve obrovské šance. Úvod 2.polčasu priniesol zvýšenú aktivitu nášho mužstva. Hra sa vyrovnala, i keď kombinácia domácich bola presnejšia a nebezpečnejšia. V 51.minúte sme zahrávali z pravej strany rohový kop. Matúš Hanusin ho poslal na prednú žrď, odkiaľ ju predĺžil Vladimír Jenčko priamo na nabiehajúceho Ondreja Venceľa. Jeho hlavička však mierila nad. V 59. a 61.minúte sa do nádejnej príležitosti dostal Ondrej Venceľ, vždy sa však ozvala píšťalka rozhodcu na základe signalizácie jeho asistenta na čiare. 67.minúta znamenala veľkú domácu šancu, ale proti bol v poslednej chvíli Dávid Kulman, ktorý odkopol loptu spred nohy domáceho hráča. V 74.minúte sme mali opäť šťastie, keď po blokovaní skončila strela domácich tesne vedľa našej pravej žrde. V 82.minúte unikol našej obrane domáci útočník, ktorý sa sám rútil na gólmana. Našťastie jeho nájazd sťažoval zozadu Dávid Kulman, čo pomohlo Michalovi Suchého zneškodniť príležitosť. Záver zápasu patril domácim, ktorí nám už nedovolili vyrovnať, i keď v 87.minúte prenikol náš dnešný najlepší hráč Martin Kovaľ, ale v rozhodujúcej chvíli už nemal dostatok síl a času presnejšie zakončiť. Naše mužstvo tak už v siedmom stretnutí za sebou nezvíťazilo a opäť nedokázalo súperovi streliť ani jeden gól.
Odohrané 14.04.2019 (nedeľa) Kolo : 17
OcFK HencovceTJ Tvarona Ulič0:1(0:0)
Ihnát Patrik, Matta Ján,
Naše mužstvo pokračuje v nevýrazných výkonoch. Po tretíkrát na jar podľahlo svojmu súperovi, pričom mu opäť nevsietilo ani gól. Strelecká nemohúcnosť trvá už 188 minút. Prehra môže postihnúť každé i sebelepšie mužstvo, ale domáca porážka s najslabším tímom ligy, naviac po predvedenej hre, je už na zamyslenie. Od úvodu stretnutia to však v tomto stretnutí vyzeralo pre náš tím nádejne. Najmä za 1.polčas si chlapci víťazstvo zaslúžili, keď zhodnotíme i vystúpenie hostí. Už v 3.minúte rozohrala dvojica Matúš Hanusin, Ján Matta nakrátko rohový kop. Na center najvyššie vyskočil Vladimír Jenčko, ale jeho hlavička skončila tesne nad bránou. V 7.minúte sa v hlavičkovom súboji ocitol Ondrej Venceľ po centri Patrika Ihnáta, ale nádejnú akciu zakončil hvizd hlavného rozhodcu pre faul na brankára. Už o minútu Vladimír Jenčko priamočiaro vysunul Stanislava Sotáka, po ktorého prihrávke však Jozef Gajdoš trafil iba brankára. 10.minúta patrila Ondrejovi Venceľovi, ktorý po prihrávke Jána Mattu a sólovom prieniku minul horný roh súperovej brány. Prvá patnásťminútovka patrila jednoznačne našim hráčom, ale nepriniesla nám vytúžené vedenie. Druhú polovicu 1.polčasu zahájila prudká, ale nepresná strela Matúša Hanusina spoza pokutového územia. V 27.minúte sa do streleckej listiny mohol zapísať náš jediný jarný strelec Jozef Gajdoš. Matúš Hanusin poslal loptu z nepriameho kopu do malého vápna. Odrazenú loptu vrátil Ondrej Venceľ späť pred brankára, kde ju jemne posunul Vladimír Jenčko na kopačku strelca. Slabé zakončenie kryl dnes najlepší hráč hostí brankár Martin Chochrun. Po polhodine hry zahrával nepriamy kop po faule na Matúša Mikitu Ján Matta, ktorý prihral Patrikovi Ihnátovi. Jeho plachtiaca strela z 25 metrov poriadne vystrašila hosťujúceho gólmana, ktorý loptu vytlačil nad bránu. Hostia sa k strele na Michala Suchého za 1.polčas vôbec nedostali, šancou možno nazvať iba ich prečíslenie našej obrany 4:2, ktoré však skončila postavením mimo hru. Záver polčasu patril ešte 2 príležitostiam z kopačiek Matúša Mikitu a Jána Mattu, ktoré však skončili rovnako ako všetky v 1.polčase. Do 2.polčasu sme nastúpili so snahou o strelenie rýchleho gólu. Tlak, ktorý trval prvých 10 minút, nám ale radosť nepriniesol. V 52.minúte hostia prvýkrát trafili priestor našej brány, ale náš gólman stál na svojom mieste. Postupom času hra oboch mužstiev upadla do podpriemeru. Nepresnosti, slabé spracovanie lopty, takmer žiaden pohyb bez lopty fanúšikom veľa radosti nepriniesli, čo dávali často najavo i hlasitými pokrikmi. Keď sa zdalo, že sa tímu podelia o body, po nevinnej akcii a nepochopiteľnej chybe našej obrany, hostia vsietili víťazný gól. 3 kolá, skóre 1:6, 0 bodov, a to nás v nasledujúcom stretnutí čaká 2.najlepšie mužstvo ligy a najúspešnejší tím na domácej pôde, FK Kamenica nad Cirochou.
Odohrané 07.04.2019 (nedeľa) Kolo : 16
OFK AGRIFOP StakčínOcFK Hencovce2:0(2:0)
Jenčko Vladimír, Kovaľ Martin,
Odohrané 31.03.2019 (nedeľa) Kolo : 15
OcFK HencovceTJ Slovan Belá nad Cirochou1:3(0:1)
Strelci gólov : Gajdoš Jozef 1,
Gazdík Jozef,
Na úvodné jarné kolo nastúpil náš tím bez dvoch opôr základnej zostavy, Jána Mattu a Ondreja Venceľa a dvoma zimnými posilami, Patrikom Ihnátom a Dávidom Kulmanom. Na stretnutie sa hráči určite tešili s cieľom potvrdiť svoje tabuľkové postavenie. Na jeho konci však odchádzali s hlboko sklonenými hlavami.
Prvá pätnásťminútovka sa niesla v atmosfére prvých minút po dlhej zimnej prestávke. Hra bola plná nepresností a zbytočných strát lopty. V 18.minúte zahrával Matúš Hanusin priamy kop po faule na Patrika Ihnáta, ktorý s ťažkosťami vyrazil brankár hostí. Pri nasledujúcej akcií sa nešťastne zranil v strede ihriska Matej Venceľ, ktorý bol v 23.minúte vystriedaný Jozefom Gajdošom. V 25.minúte našiel presným pasom Matúš Hanusin Stanislava Sotáka, ale sľubnú akciu zastavil hlas píšťalky postranného rozhodcu. O 5 minút neskôr sa do prvej veľkej šance dostali hostia. Našťastie pre našu bránku však strela z voleja po centri sprava rozvlnila iba jej bočnú sieť. V 33.minúte nám ale hostia ukázali, ako má vyzerať premieňanie šancí. Po zbytočnej strate lopty na polovici súpera a rýchlom prechode do protiútoku už hosťujúci útočník nemal veľkú robotu s presnou dorážkou po prízemnom centri od bránkovej čiary. V 37.minúte Matúš Hanusin zahrával loptu po ďalšej štandardnej situácií. Hlavička Patrika Ihnáta však mierila príliš vysoko. Asi stovka divákov očakávala v 2.polčase lepší futbal, sklamala sa. Hostia umne bránili a naši chlapci sa vôbec nevedeli strelecky presadiť. V 49.minúte síce Michal Suchý zlikvidoval strelu hostí, ale o minútu neskôr už nedokázal zabrániť 2.gólu vo svojej bráne, keď hostia opäť rýchlostne prekonali našu obranu. V 59.minúte likviduje Michal Suchý veľkú šancu hostí, keď sa ich útočník ocitol sám pred našou bránou. O 5 minút neskôr sa opäť vyznamenal náš brankár, keď sa nebojácne vrhol pod nohy prenikajúceho útočníka z Belej. Nasledovalo krátke ošetrenie oboch aktérov súboja. V rozmedzí 63. až 73.minúty sme vystriedali trojicu hráčov, čo viedlo k dočasnému zvýšeniu našej aktivity. Vyústením tejto snahy boli šance Stanislava Sotáka v 67.minúte, ktorá však skončila ako všetky predchádzajúce bez streleckého zakončenia a v 77.minúte, kedy opäť zaváhal v rozhodujúcom okamihu. Dnes mu ale nebolo súdené skórovať. 79.minúta nám mohla priniesť zníženie vedenia hostí, ale hlavička Dávida Kulmana s úspešným zakončením po nepriamom kope Matúša Hanusina bola zakončená hvizdom píšťalky postranného rozhodcu. Kalich horkosti priniesla 80.minúta, keď sme opäť veľmi zbytočne stratili loptu. Hostia sa rýchlym prechodom dostali za našu obranu a povedľa vybiehajúceho gólmana vsietili 3.gól. Zbytočná už bola snaha dvojice našich obrancov, ktorí napokon loptu dostali do vlastnej siete. V 82.minúte sme zaznamenali aspoň čestný úspech. Matúš Hanusin rozohral nepriamy kop priamo na kopačku nabiehajúceho Patrika Ihnáta. Presne umiestnená strela sa odrazila od brvna na hlavu Jozefa Gajdoša,ktorý vsietil svoj prvý gól v sezóne. Vďaka prehre sme klesli na 3.miesto za mužstvá Jasenova a Kamenice nad Cirochou.