Zápasy mužov v sezóne 2021 - 2022 ( JAKO V.liga VD )

Strelci gólov : Venceľ Ondrej 2, Dzurina Matúš 1, Maľar Daniel 1,
Odohrané 18.09.2021 (sobota) Kolo : 7
TJ Družstevník BorovOcFK Hencovce2:1(1:1)
Strelci gólov : Kos Peter 1,
Kos Peter,
"Úvod stretnutia patril domácim. Hneď v 1.min. sa po chybnej prihrávke Kovaľa dostal k lopte Jaselský, ktorého v 100% šanci vychytal Suchý. V 5.min. mohol po chybnej rozohrávke Mikitu otvoriť skóre Olah, avšak jeho strela bola nepresná. Ďalšiu šancu mali opäť Borovčania, ale stroskotali na Suchom. Hostia sa osmelili až po pätnástich minútach hry. Aktívny bol najmä Hudák, no svoje pokusy nedotiahol do zdarného konca, Následne mal šancu aj Maľar s Kovaľom, ktorých zastavila zastávka asistenta rozhodcu. Hostia hru postupne vyrovnali a miestami boli lepší ako domáci.
V ďalšej príležitosti sa ocitol P. Kos, ale jeho pokus zblokoval domáci obranca. Následne sa mohlo meniť skóre na opačnej strane, keď Olah utiekol hosťujúcim obrancom a jeho pokus musel zastaviť výborne chytajúci Suchý. V 34.min. sa z hranice šestnástky presadil Dolutovský, keď využil chybu hráčov Hencoviec. Hoci sa hra v týchto momentoch prelínala z jednej strany na druhú, všetky pokusy končili na obranách obidvoch tímov.
Hostia predsa len dokázali vyrovnať. V 42.minúte zakončil akciu po osi Hanusin - Dzurina - Zubko - Kos. posledný menovaný. Druhý polčas sa niesol v opatrnom duchu. Obidve mužstvá nechceli spraviť chybu, a tak sa aj hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Prvú šancu v druhom polčase mal domáci Olah, ale vychytal ho Suchý. V 50.min. mal po prieniku z ľavej strany príležitosť Maľar, no miesto strely volil prihrávku a tá nenašla Dzurinu, ani Hudáka. Druhý gól domácich pridal Jakubčo, keď nepokrytý na zadnej žrdi skóroval hlavou. Borov sa po góle stiahol a začal vyrážať do rýchlych protiútokov. Kým Hencovčanom sa nedarilo preraziť obranný val súpera, na opačnej strane sa dostávali do zakončenia Olah, Jaselský a Harvilko. Napriek tomu, že hostia sa len veľmi ťažko dostávali do zakončenia, predsa len sa k nemu prepracovali Zubko, či Kos, no brankár domácich bol pozorný.
Domáci mohli zvýšiť vedenie po centri Havrilka, ale Bogric nemieril presne. Poslednú šancu v zápase mal hosťujúci Kovaľ, keď si po centri Hanusina prebral loptu do šestnástky, no jeho pokus tesne minul ľavú žrď brány. " - Vranovske novinky
Odohrané 12.09.2021 (nedeľa) Kolo : 6
OcFK HencovceŠK Slávia Lackovce4:1(2:0)
Strelci gólov : Kos Peter 2, Venceľ Ondrej 2,
Venceľ Ondrej,
"Domáci začali aktívnejšie, čo potvrdili hneď po dvoch minútach hry. Po Mikitovom pase potiahol akciu Šimko a po faule v pokutovom území súpera na Hudáka premenil penaltu O.Venceľ. O ďalších sedem minút po strele M.Dzurinu dorazil loptu do siete Kos a Hencovce viedli komfortne 2:0.
Postupne sa do hry dostali aj Lackovce a hoci hráči Slávie boli futbaloví, ich snaha končila na defenzívnom bloku Hencoviec. Naopak, v zaujímavých pozíciách sa ocitli Hudák, Kos, či dvakrát Zubko, no skóre sa nemenilo. V drese hostí bol najbližšie ku gólu Ljubarskij, ktorého zakončenie po rýchlej akcii vytiahol spod brvna Soták parádnou robinsonádou. Domáci brankár sa pri ďalšej príležitosti vyznamenal aj po zmene strán, čím udržal na kopačkách spoluhráčov potrebný pokoj. V 50.min. sa v úlohe asistujúceho architekta predviedol Šimko a Kos tutovkou naložil rutinérsky. Po niekoľkých nepremenených šanciach Hencoviec ožili aj hostia, za ktorých nepriaznivý výsledok korigoval Harakaľ. Ten istý hráč mohol zápas zdramatizovať ešte viac, keď o pár minút po svojom presnom zásahu trafil žrď. Lackovce mohli znížiť aj z ďalšej akcie, no Soták pri samostatnom nájazde zatiahol roletu. V 88.min. ešte Vaško vychytal Maľara, avšak z následného rohu uzavrel účet stretnutia O.Venceľ." - Vranovske novinky
Odohrané 05.09.2021 (nedeľa) Kolo : 5
TJ JasenovOcFK Hencovce1:0(0:0)
Strelci gólov :
Hudák Matej, Šimko Michal,
"Vstup do stretnutia patril domácim. Už v 2.minúte sa vo výbornej príležitosti ocitol Matta, ale Soták ho vychytal. Brankár Hencoviec podržal svoj tím aj o osem minút, keď stopol Tokára. O minútu neskôr zakončovali Jasenovčania opäť a v tomto prípade hostia strelu zblokovali. Hráči Hencoviec sa postupne dostali do zápasu, začali byť futbalovejší, no Kos po Maľarovom centri minul, rovnako nemieril presne ani Hudák a po rohu hlavičkoval vedľa ľavej žrde aj O. Venceľ.
Po zmene strán sa ako prví prihlásili o slovo domáci. Tokár však po samostatnom nájazde nechal vyniknúť Sotáka. Za hostí kontrovali Jakub s M. Dzurinom, ktorí stroskotali na obetavej defenzíve súpera a O. Venceľ s Kosom neboli v zakončení presní. O osude stretnutia rozhodla situácia zo 67.minúty, keď Mattov center zapadol do siete. Napriek tomu, že domáci výborne bránili, Hencovčania sa predsa len dostali ešte do dvoch príležitostí, ale Kos po akcii O. Venceľa prestrelil a Hudáka stihla zastaviť obrana súpera." - Vranovske novinky
Odohrané 29.08.2021 (nedeľa) Kolo : 4
OcFK HencovceF.O. AJAX Pakostov1:1(0:0)
Strelci gólov : Jakub Matúš 1,
Hanusin Matúš, Kos Peter, Kovaľ Martin,
"Do stretnutia vstúpili úspešnejšie Hencovce, ale postupne sa hra vyrovnala a dokonca hostia si vypracovali aj dve tutovky. Pri prvej vychytal Soták v nájazde Paľa a pri druhej si zakončujúci hráč nepotykal s koncovkou. Kedže hostia verní svojej povesti výborne bránili, viaceré strely súpera zblokovali a ustrážili si aj štandardky. Najväčšiu šancu mal Hudák, ktorý si narazil s Kosom, no vo finále trafil brankára Ajaxu do tváre. V druhom polčase sa snažili domáci svoju aktivitu vystupňovať , lenže ich strelecké pokusy zastavila pozorná defenzíva súpera alebo lopty spoľahlivo zbieral Ščerba. V dobrých pozíciách sa ocitli Hudák, Kos, či Maľar, avšak bič plieskal až na konci. V 89.minúte sa Hencovčania postupným útokom cez autové vhadzovania prepracovali k pokutovému územiu hostí. Po treťom aute si Hanusin narazil s Demčákom , po ktorého prihrávke sa prvým dotykom zbavil dvoch protihráčov Matúš "Neymar" Jakub a strelou k žrdi skóroval. Napriek tomuto euforickému momentu v podaní súpera sa hráči Pakostova nevzdali. Po ich nakopnutej lopte sa pošmykol Demčák, Paľo sa presadil cez troch protihráčov a po jeho spätnej prihrávke vyrovnal do prázdnej brány Tkačin." - Vranovske novinkky
Odohrané 22.08.2021 (nedeľa) Kolo : 3
OcFK HencovceTJ Družstevník Dlhé nad Cirochou2:0(0:0)
Strelci gólov : Kos Peter 1, Venceľ Ondrej 1,
Stretnutie s nováčikom súťaže sa rozbiehalo pomaly a ani jedno mužstvo sa v úvode nevedelo dostať do zápasového rytmu. Naši chlapci hrozili iba zo štandardných situácií. Po dohovore v šatni sa tempo hry nášho mužstva po prestávke zvýšilo. Po individuálnej akcií Mateja Hudáka sme zahrávali v 50.minúte rohový kop. Na hlavičkové predĺženie Petra Kosa najrýchlejšie zareagoval Ondrej Venceľ, ktorý usmernil loptu za chrbát hosťujúceho brankára. Nasledujúce minúty patrila Petrovi Kosovi, ktorý najprv nepremenil svoj samostatný nájazd, ale v 53.minúte vsietil svoj tohto sezónny 2.gól po presnej prihrávke Matúša Dzurinu. Po zvýšení náskoku nápor nášho mužstva oslabil, čo využili hostia na vytvorenie si niekoľkých nevýrazných šancí, ktoré však nedokázali využiť.
Videozostrih zo zápasu
Odohrané 15.08.2021 (nedeľa) Kolo : 2
FK VechecOcFK Hencovce1:4(0:1)
Strelci gólov : Dzurina Matúš 2, Hudák Matej 1, Kos Peter 1,
Samsely Pavol,
Naše mužstvo mohlo o stretnutí vo Vechci rozhodnúť už v prvej 10-minútovke, ak by Matúš Dzurina alebo Daniel Maľar úspešne zakončili svoje nájazdy na brankára domácich. Hernú prevahu Hencovčanov v úvode zápasu zakončil gólovou strelou spoza šestnástky Matej Hudák. Rozhodca však gól neuznal pre hranie rukou Pavla Samselyho, ktorý zmenil dráhu lopty. Postupom času sa hra vyrovnala, prešla do kľudnejšieho módu, i keď šance si oba celky vedeli naďalej vypracovať. Na našej strane neuspel Pavol Samsely a prienik domáceho útočníka kryl v 41.minúte dnes výborne chytajúci Stanislav Soták. Keď už všetci v horúcom počasí mysleli na prestávku, predviedol skvelé sólo medzi trojicou domácich Matej Hudák a otvoril svoj tohtosezónny i zápasový gólový účet. Po vlažnom úvode 2.polčasu sa zvýšila snaha domácich o obrat v zápase. Našťastie sme dnes mali v bráne Stanislava Sotáka, ktorý bravúrne vyrazil na brvno priamy kop domáceho strelca. Domáci sa predsa len dočkali v 73.minúte, keď na vyhlavičkovaný center Ondreja Venceľa a následnú strelu náš brankár nedokázal zareagovať. V tomto čase sa začal lámať vývoj stretnutia. Domáci nás zatlačili pred bránu, ale tlak nedokázali gólovo zúročiť. A tak v 80.minúte prišiel trest v podobe presnej prízemnej strely Matúša Dzurinu. Domáci už nedokázali reagovať, ale naopak po viacerých šanciach Petra Kosa a Pavla Samselyho inkasovali ešte dvakrát z kopačiek Petra Kosa a Matúša Dzurinu.
Odohrané 08.08.2021 (nedeľa) Kolo : 1
OcFK HencovceTJ Ptava NV Ptičie3:0(1:0)
Strelci gólov : Dzurina Matúš 1, Gazdík Jozef 1, Samsely Pavol 1,
"Po opatrnejšom začiatku zvýšili Hencovce ofenzívne obrátky a po niekoľkých nádejne vyzerajúcich momentoch sa dočkali v 36.minúte kedy Pavol Samsely dokončil akciu trojice Šimko - Hudák - Maľar.
Podstatne zaujímavejší bol druhý polčas, v ktorom sa mohli postupne do listiny strelcov zapísať predovšetkým bratia Dzurinovci a Hudák. Na 2:0 zvýšili Hencovce v 50.minúte. Hudákovu prihrávku cez celú šestnástku si našiel Matúš Dzirina, ktorý si loptu zasekol a ľavačkou sa nemýlil. Ďalšie oživenie priniesli striedajúci Jakub s Valčom, no napriek ďalším výborným príležitostiam sa skóre nemenilo. V záverečnej 15-minútovke hostia zmenili pomer síl a hoci mali v týchto chvíľach viac z hry, domáca defenzíva na čele s brankárom Sotákom, plus stopérskou dvojicou O. Venceľ - Mikita pracovala spoľahlivo. Posledné slovo nakoniec predsa len patrilo domácim. V 89.minúte získal výborne hrajúci Zubko loptu v strede ihriska, posunul ju M.Dzurinovi, ktorý adresoval výborne načasovanú prihrávku popred obrancov súpera, kde s ňou rutinérsky naložil Jozef Gazdík" - Vranovské novinky